Cumhuriyet Semtevlerinde kurs kayıtları başladı

Gaziemir Belediyesi’nin kadınların ve çocukların sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hizmet verdiği Cumhuriyet Semtevleri’nde, kurs kayıtları başladı. Kayıtlar, 15 Eylül’de son bulacak.

Gaziemir Belediyesi’nin kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif olmaları için hizmet verdiği, kadınların bakış açılarını geliştirmek için eğitimler ve seminerler düzenlendiği Cumhuriyet Semt Evleri’nde, çocuklar ve kadınlar için düzenlenen kursların kış dönemi kayıtları başladı. Kurslara katılmak isteyenler, kimlik fotokopileriyle evlerine en yakın semt evini ziyaret ederek kayıt yaptırabilecek.

Semt evlerinde çocuklar için İngilizce, satranç, akıl ve zeka oyunları, resim, eğlenceli matematik, neşeli haritalar, bilim atölyesi, yaratıcı yazarlık, hızlı okuma, 1. Sınıflar için okuma yazma öğretimi, çocuklar için felsefe, halk oyunları, modern dans kursları düzenlenecek. Bu kurslarla, çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlanacak.

Kadınlar için ise kış döneminde kırkyama, ahşap boyama, ahşap yakma, mum ve sabun yapımı, su kabağı işlemeciliği, takı tasarım, örgü, kaat’ı, eva çiçek yapımı, tel kırma, resim, minyatür, amigurumi, sepet örücülüğü, afrikan sepet, keçeden peri bebek yapımı, geri dönüşüm, kırkyama, pilates, okuma-yazma, makrome, taş boyama, hasta ve yaşlı bakımı, nakış, yüz yogası, dantel angelz branşlarında eğitimler verilecek. Kurslara katılan kadınlar, hem sosyalleşecek hem de kurslarda ürettiği ürünleri satarak aile ekonomilerine katkı koymanın mutluluğunu yaşayacak.

Çocuklara özel atölyeler
Cumhuriyet Semtevleri bünyesinde çocuklar için düzenlenen kursların yanı sıra Merkez Çocuk Atölyeleri de yapılacak. Bu atölyelerde İngilizce, resim, eğlenceli matematik, akıl ve zeka oyunları, neşeli haritalar, satranç, hızlı okuma, yaratıcı yazarlık, çocuklar için felsefe, bilim atölyesi, okuma yazma öğretimi dallarında çocuklara eğitimler verilecek. Kurslara katılacak çocuklar bilimle ve sanatla kendilerini geliştirmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Bu atölyelere katılmak isteyenler Gazi Mahallesi 14 sokak no:1 daire 204 Gaziemir Ofisim İş Hanı’nda bulunan kurs merkezini ziyaret ederek kayıt yaptırabilecek. Kayıtlar 15 Eylül’de sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x