Microsoft Copilot artık isteğe bağlı olarak sevimli küçük şarkılar yapabiliyor

Microsoft, kullanıcılara “müzikal geçmişi ne olursa olsun” kişiselleştirilmiş şarkılar oluşturma yeteneği verdiğini söylüyor. Suno, şarkıların tamamını çalabilen bir yapay zeka oluşturmak için uzun süredir çeşitli algoritmalarla çalışıyor ve şirket nihayet altın madalyayı kazanmış gibi görünüyor.

Bu araca eriştiğinizde tek yapmanız gereken bir istem girmek ve gerisini algoritmaya bırakmak. Nihai sonuç, şarkı sözleri ve şarkı sesleriyle tamamlanan “eğlenceli, akıllı ve kişiselleştirilmiş” şarkılar olacak. İsteğiniz buysa, enstrümantal bir melodi de yapabilirsiniz. Müzik yapma alanında yapay zeka kullanımı artıyor ancak bu araçların çoğu müzisyenlere yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu özellik ise öncelikle, doğum günü e-postası veya benzeri bir şey için melodi yapmak isteyen müzisyen olmayanlar için.

Bu amaçla Microsoft, “ailenizle birlikte yaşadığınız maceraları anlatan bir pop şarkısı yaratın” ve “büyümenin ruhunu yakalayan bir şarkı yapın” gibi örnekler veriyor. Görünüşe göre Suno eklentisi, kullanım sırasında Copilot tarafından toplanan tüm kişisel verilere erişebilecek, dolayısıyla bu şarkılar teorik olarak oldukça spesifik olabilir.

Özellik bugün kullanıma sunulmaya başlıyor ancak bu kademeli bir sürüm. Başka bir deyişle, güncelleme kutunuza ulaşması birkaç haftayı bulabilir. Bu arada Copilot‘un yapabileceği binlerce diğer şeyle yetinmek zorunda kalacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x